Rozwiązania branżowe

Każdy klient ma określone wymagania. Dzięki dogłębnej i szerokiej wiedzy branżowej, igus oferuje odpowiednie produkty, usługi i rozwiązania dla najróżniejszych obszarów zastosowań. Tutaj znajdziesz zdjęcia do pobrania – od A jak AUTOMATYZACJA po Ż jak ŻURAWIE PORTOWE.

Przemysł rolniczy

Warunki w rolnictwie są trudne i nieprzewidywalne. Dlatego ważnie jest, aby stosowane komponenty działały niezawodnie i były odporne na naprężenia i obciążenia podczas codziennej pracy. Tworzywa motion plastics są w stanie to osiągnąć: zimno, ciepło, lód i brud po prostu nie robią na nich wrażenia, ponieważ te wysokowydajne, bezsmarowe polimery są do tego idealnie zaprojektowane.

Przemysł motoryzacyjny

motion plastics to komponenty dla nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Niska waga i cicha praca to tylko dwie z wielu zalet precyzyjnych komponentów wykonanych z wysokowydajnych polimerów. Są one również odporne na korozję i nie wymagają smarowania. Ich obliczalna żywotność sprawia, że są to niezawodne komponenty, które oferują korzyści techniczne i są często bardziej opłacalne niż komponenty metalowe.

Przemysł rowerowy

igus oferuje szeroki wybór bezsmarowych i bezobsługowych polimerowych łożysk ślizgowych, które charakteryzują się wysoką nośnością i długą żywotnością. Jednocześnie, ich wydajność może być często nawet 10-krotnie wyższa w porównaniu do innych opcji łożysk metalowych. Łożyska ślizgowe iglidur są stosowane na przykład w widelcach zawieszenia, hamulcach, przepustnicach i innych częściach w rowerach, motocyklach i skuterach.

Maszyny budowlane

Maszyny budowlane muszą wytrzymać trudne warunki pracy i działać niezawodnie również w niekorzystnych warunkach pogodowych. igus oferuje e-prowadniki i polimerowe łożyska ślizgowe, które właśnie to potrafią i wyróżniają się szczególnie wysoką nośnością i długą żywotnością. Obejmują one e-prowadniki do ochrony i prowadzenia kabli, które są stosowane np. w platformach roboczych, ładowarkach teleskopowych lub wiertarkach oraz bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe, które nie wymagają konserwacji.

Przemysł dźwigowy

Port, z surowym i słonym środowiskiem oraz dużą liczbą cykli pracy maszyn, to nie miejsce na nieoczekiwane przestoje. W tych wymagających warunkach, systemy e-prowadnikowe i przewody chainflex firmy igus dowiodły swojej trwałości jako system zarządzania przewodami dla wózków jezdnych w ponad 1280 suwnicach typu ship-to-shore i prawie 7200 suwnicach RTG, (A)RMG i ASC na całym świecie.

Przemysł spożywczy

Aby spełnić surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny na wszystkich etapach produkcji żywności, igus oferuje rozwiązania polimerowe do maszyn i urządzeń do pracy w kontakcie z żywnością. Te komponenty zostały specjalnie opracowane do zastosowań ruchomych i nie muszą być smarowane, co wyklucza zanieczyszczenie produktu.

Intralogistyka

Magazynowanie bez przerywania procesu logistycznego jest niezbędne dla szybkich łańcuchów dostaw. Są one w dużej mierze zautomatyzowane, zwłaszcza w przypadku intralogistyki na dużą skalę. Oprócz wózków przemysłowych, stołów podnośnikowych i paletyzatorów, systemy transportu bez kierowcy (AGV) i układnice (RGB) coraz częściej przemieszczają ładunki jednostkowe i paczki w sposób autonomiczny. Tworzywa sztuczne motion plastics umożliwiają pracę w trybie 24/7, ponieważ nie wymagają smarowania, potrzebują jedynie niewielkiej konserwacji oraz oszczędzają wagę i przestrzeń montażową, co jest ważnym aspektem, zwłaszcza w magazynach wysokiego składowania.

Obrabiarki

Wraz ze wzrostem stopnia automatyzacji wzrastają również możliwości zastosowania tworzyw sztucznych igus motion plastics. Od e-prowadnika, przez ruchome przewody chainflex, po łożyska ślizgowe dry-tech, wszystkie grupy produktów są stosowane w obrabiarkach. Dzięki inteligentnym tworzywom sztucznym igus, obrabiarki 4.0 stają się rzeczywistością dla ich producentów. Zawsze w celu obniżenia kosztów i ulepszenia technologii.

Przemysł medyczny

Bezsmarowe, odpowiednie do pomieszczeń czystych, odporne na zabrudzenia, bezkorozyjne, ciche – to kluczowe kryteria dla komponentów w technologii medycznej. Polimerowe łożyska ślizgowe i e-prowadniki firmy igus mają dokładnie takie właściwości. Bezsmarowe łożyska ślizgowe są stosowane m.in. w robotach rentgenowskich, sprzęcie laboratoryjnym, fotelach pacjentów i zabiegowych, łóżkach szpitalnych i protezach.

Branża morska

Są stosowane w wielu zastosowaniach w branży morskiej i dowiodły swojej wartości – systemy e-prowadnikowe firmy igus są odporne na najbardziej niekorzystne wpływy środowiska. W elektrowniach wiatrowych, na statkach wiertniczych lub platformach wiertniczych gwarantują niezawodne dostawy energii.

Przemysł kolejowy

W technologii kolejowej wymagane są trwałe komponenty, które mogą wytrzymać wysokie wymagania w codziennej i długotrwałej eksploatacji, a jednocześnie spełniają surowe normy ochrony przeciwpożarowej, takie jak EN 45545 lub NFPA 130. Jednocześnie ograniczają one prace konserwacyjne i koszty w szerokim zakresie zastosowań, w których rzeczy się poruszają, takich jak tramwaje i pociągi.

Robotyka

W aplikacjach 3D ruchy obrotowe i wychylne są częścią codziennego życia. To właśnie w tym obszarze poszukiwane są tworzywa motion plastics, które niezawodnie wykonują ruch 3D na robocie. Seria e-prowadników triflex niezawodnie chroni prowadzone kable przed skręcaniem i oferuje zdefiniowany promień gięcia, co znacznie wydłuża żywotność prowadzonych kabli i węży zasilających robota.

Przemysł stoczniowy

Łożyska igus sprawdziły się w wielu testach i są stosowane w licznych aplikacjach offshore: systemy e-prowadników i łożyska ślizgowe igus są odporne na najtrudniejsze warunki. Są niezwykle niezawodne i bezawaryjne w stoczniach, na dźwigach głębinowych i statkach roboczych oraz w zastosowaniach zasilania lądowego w portach.