Nowy system zasilania igus dla robotów SCARA w pomieszczeniach czystych

Opublikowano dnia: 29 listopada, 2023

igus wprowadza na rynek nowy system zasilania dla robotów SCARA w pomieszczeniach czystych: rozwiązanie przewodowe Clean SCARA jest wykonane z trybologicznie zoptymalizowanych, wysokowydajnych tworzyw sztucznych i działa prawie bez cząstek zgodnie z ISO Class 2, nawet w aplikacjach o wysokiej prędkości.Jest również mocniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika niż klasyczne peszle.

Więcej informacji...

Motek 2023: igus prezentuje nowe łożysko ślizgowe wykonane z regranulatu z tworzyw sztucznych

Opublikowano dnia: 22 listopada, 2023

Tworzywa sztuczne są cennym zasobem. Nie należy marnować ani grama. Dlatego igus produkuje regranulat z serii łożysk ślizgowych iglidur ECO z nadlewu lub wadliwych części formowanych wtryskowo. Nowość w ofercie, zaprezentowana na targach Motek 2023 w Stuttgarcie: iglidur ECO P210, wersja odporna na chemikalia.

Więcej informacji...

igus poszukuje unikalnych zastosowań z systemami prowadników kablowych

Opublikowano dnia: 15 listopada, 2023

Wzywamy inżynierów z całego świata: zaczynamy kolejną rundę konkursu igus vector. Już po raz dziewiąty firma igus uhonoruje inżynierów i kierowników projektów za kreatywne, odważne wykorzystanie systemów prowadzenia energii oraz przewodów wykonanych z wysokowydajnych polimerów. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości do 5000 euro.

Więcej informacji...

Drobne jak ludzki włos: nowe koła zębate igus mikro z modułem 0,2

Opublikowano dnia: 8 listopada, 2023

Od mikro napędów przez mikroskopy po inżynierię precyzyjną, inżynierowie na całym świecie tworzą coraz bardziej kompaktowe produkty. igus produkuje teraz dla nich koła zębate o mikro modułach tak małych jak 0,2. Wymiary zębów są bardzo zbliżone do wymiarów ludzkiego włosa. Dzięki wysokowydajnym tworzywom sztucznym zęby nadal umożliwiają precyzyjny ruch o niskim zużyciu, zapewniając wysoką jakość produktów.

Więcej informacji...