Więcej tematów

Branżę kształtuje obecnie wiele nowych tematów i trendów – a dzięki swoim produktom, usługom i inicjatywom – igus jest w samym jej środku. Tutaj zapewniamy materiały graficzne na takie tematy, jak LCA – niskokosztowa automatyzacja, druk 3D, Przemysł 4.0, cyfryzacja i zrównoważony rozwój.

Druk 3D

Druk 3D dla komponentów odpornych na zużycie umożliwia nawet 50-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu konwencjonalnymi materiałami do druku 3D.

Low-Cost-Automation

Low Cost Automation to gwarancja opłacalnego i prostego wejścia w automatyzację. To idealna okazja, aby skorzystać z szerokich możliwości zastosowań i znacznych korzyści kosztowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z wysokowydajnymi polimerami, a także codziennym badaniom i rozwojowi w celu optymalizacji produktów, w wewnętrznym laboratorium testowym robolink, igus oferuje lekkie komponenty dla LCA. Ponadto indywidualne rozwiązania automatyzacji mogą być konfigurowane tak elastycznie, jak to tylko możliwe.

Zrównoważony rozwój

Produkty, które działają dłużej i nie wymagają smarowania, mają pozytywny wpływ na środowisko. Brak smarów oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska, a mniejsze ścieranie to mniejsze zanieczyszczenie mikrodrobinami plastiku. Niższa masa to z kolei mniej energii potrzebnej do ruchu. Jako producent specjalnych tworzyw sztucznych, firma igus jest świadoma odpowiedzialności i możliwości, jakie tworzywa sztuczne, w przeciwieństwie do stali, oferują w wielu obszarach. Nieustannie prowadzimy badania nad nowymi materiałami i produktami.