Od stanowiska wystawowego do łodzi z iguverse
16 kwietnia, 2024
Poznaj z bliska systemy podnośników do łodzi i jachtów z dowolnego miejsca na świecie: Klienci H+B technics mogą z tego korzystać dzięki igus metaverse
Poznaj z bliska systemy podnośników do łodzi i jachtów z dowolnego miejsca na świecie: Klienci H+B technics mogą z tego korzystać dzięki igus metaverse
Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem łodzi żaglowej lub jachtu, zazwyczaj potrzebny jest również ponton, aby zabrać pasażerów z kotwicowiska na ląd i z powrotem — bez ich zamoczenia. Wymaga to systemu podnoszenia, garażu lub platformy do opuszczania pontonu do wody. Firma H+B technics z Münster koncentruje się właśnie na tym rynku, oferując niestandardowe systemy podnośników. Od lat polegają oni na motion plastics firmy igus. Teraz H+B technics prezentuje swoje produkty również w świecie wirtualnym — korzystając z przemysłowego metaverse igus.
Zakotwiczenie w pięknej zatoce, nurkowanie z rurką lub kilka okrążeń na skuterze wodnym: Tak wielu właścicieli łodzi i jachtów wyobraża sobie udane wakacje. Aby bezpiecznie opuścić pontony lub skutery wodne do wody lub je przechowywać, wymagany jest niezawodny system podnoszenia lub tylny garaż. Dokładnie to oferuje H+B technics ze swoimi konfigurowalnymi systemami dla przemysłu żeglarskiego. „Ponieważ chcieli zaprezentować produkty klientom i zainteresowanym odwiedzającym targi w jeszcze łatwiejszy i bardziej elastyczny sposób, firma zleciła odtworzenie niektórych modeli w naszym iguverse,” wyjaśnia Marco Thull, Senior Marketing Activist w igus. „Jako cyfrowa platforma współpracy w wirtualnej rzeczywistości (VR), oferuje zupełnie nowe możliwości prezentacji i rozwoju produktów”. Za pomocą gogli VR zainteresowany wchodzi do nowoczesnego, morskiego salonu jako awatar. W centrum znajdują się cyfrowe bliźniaki modeli statków z produktami firmy H+B technics. Jednym z przykładów jest Pearl 72, który posiada platformę kąpielową opuszczaną za pomocą hydrauliki, tylny garaż i siedzenie zintegrowane z drzwiami garażowymi. Podchodząc się do statku jako awatar, można otworzyć i zamknąć tylny garaż jednym kliknięciem. W ten sposób można również zademonstrować działanie bocznego balkonu w modelu Windy SR60. Jedno kliknięcie i pokład składa się po bokach, zwiększając obszar ruchu na statku. Użytkownicy mogą również podziwiać liniowy system podnoszenia katamaranów. W tym przypadku H+B technics również opiera się na tworzywach motion plastics firmy igus. Kompaktowe e-prowadniki E4.28 i E4.21 ze sprawdzonej serii E4 są instalowane w siłownikach hydraulicznych podnośników liniowych. Idealnie nadają się do instalacji w ograniczonych przestrzeniach i oferują wysoki poziom stabilności. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnych tworzyw sztucznych, prowadniki energetyczne są nie tylko bezsmarowe i wyjątkowo trwałe, ale także odporne na korozję — a tym samym na wodę morską.
Prezentuj produkty w dowolnym miejscu i czasie
Zalety prezentacji produktów w metaverse są oczywiste dla H+B technics: „Dzięki iguverse możemy prezentować nasze produkty szybko, a przede wszystkim znacznie bardziej elastycznie,” podkreśla Jan Olfenbüttel, szef marketingu w H+B technics. „Na przykład, dla wielu naszych rozwiązań nie jest możliwe wystawienie prawdziwego produktu na stanowisku targowym. Zamiast tego korzystamy z modeli targowych. Możemy jednak znacznie lepiej zaprezentować nasze produkty w iguverse i ożywić je z bliska”. H+B technics zademonstrowało modele 3D w iguverse po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku na METS Trade 2023, wiodących europejskich targach sprzętu i technologii morskich w Amsterdamie. Odwiedzający bardzo pozytywnie zareagowali na ofertę. W związku z tym firma zdecydowała się zaprezentować iguverse na targach żeglarskich boot w Düsseldorfie, w dniach 20–28 stycznia (hala 7A, stanowisku E16), zamiast inwestować w nowy model targowy. „Nowy model 3D można łatwo zintegrować z VR na każde targi. Dzięki temu możemy wystawić znacznie więcej nawet na małych targach bez dużej powierzchni stanowiska,” mówi Olfenbüttel. „Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale okazało się, że się myliłem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług igus, a dzięki VR współpraca była jeszcze łatwiejsza i bardziej elastyczna. Zmiany w modelach można wprowadzać szybko i łatwo. A kiedy już zapoznasz się z iguverse, jest to naprawdę intuicyjne”. W przyszłości cyfrowa platforma współpracy igus nie tylko zrewolucjonizuje prezentację produktów, ale także inżynierię. „Chcemy umożliwić klientom z całego świata opracowywanie całych maszyn i systemów w VR wraz z inżynierami i kierownikami projektów — w jeszcze szybszy, wydajniejszy i bardziej zrównoważony sposób niż jest to obecnie możliwe”, podsumowuje Thull.